Luni, 29 Mai 2006 - 05:50 AM Aleg.RO: Primăria Sectorului 3: Consiliere pentru 80 de persoane

AMOS News Primăria Sectorului 3, în colaborare cu Camera de Comerț și Industrie a Municipiului București a acordat, în cadrul Centrului de Asistență pentru Întreprinzători, consiliere pentru 80 de persoane fizice și juridice, 50% din servicii fiind oferite gratuit. Centrul de Asistență pentru Întreprinzători oferă o gamă larga de servicii la nivel european, atât pentru a iniția o afacere, cât și pentru extinderea unei afaceri deja existente.

Serviciile oferite, gratuit sau cu tarife convenabile, sunt:
Consiliere privind procedura și formalitățile de înregistrare și autorizare pentru societăți comerciale, persoane fizice, asociații familiale, fundații etc;
Îndrumare privind formalitățile ulterioare înregistrării: activarea conturilor bancare, înregistrarea fiscală, obținerea formularelor tipizate cu regim special;
Informații pentru inițierea și dezvoltarea afacerilor: cereri și oferte de mărfuri și servicii, active disponibile, reglementări legale specifice;
Promovarea ofertei de produse/servicii pe piețe interne și externe;
Accesul la programe de finanțare, formare și perfecționare profesională;
Pregătirea firmelor în vederea integrării europene.

Centrul de Asistență pentru Întreprinzători Sector 3 funcționează în sediul Primăriei Sectorului 3, din str. Lucrețiu Pătrășcanu nr. 3-5, et. 2, cam. 214, tel. 340.80.65, e-mail: cai3@ccib.ro. Programul de lucru este zilnic între orele 830 – 1530.

· AMOS News
AMOS News

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Primăria Sectorului 3: Consiliere pentru 80 de persoane | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii