Joi, 18 Mai 2006 - 05:41 AM Aleg.RO: CJ Iasi a oprit finantarea cluburilor sportive

azi CJ Iasi a oprit finantarea cluburilor sportive      Presedintele Consiliului Judetean Iasi, Lucian Flaiser, a afirmat ca a decis sistarea tuturor finantarilor catre cluburile sportive . "Legea 350 nu ne mai permite sa alocam fonduri structurilor sportive. Pentru a ne lamuri însa foarte exact cum stau lucrurile, am trimis mai multe documente prin care cerem clarificari referitoare la prevederile acestei legi", a spus Lucian Flaiser. Acesta a acuzat modul în care a fost conceputa legea care restrictioneaza dreptul autoritatilor locale si judetene de a acorda finantari cluburilor sportive de drept privat dupa criterii aleatorii si le obliga sa organizeze licitatii pentru proiectele care vor fi finantate. Consiliul Judetean aloca lunar 15.000 de lei divizionarei A Poli Iasi si 5.500 de lei noi echipelor de handbal masculin si rugby.

· Azi
Azi

Azi: Cea mai citită știre din sursa Azi:

CJ Iasi a oprit finantarea cluburilor sportive | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii