Vineri, 31 Martie 2006 - 06:54 AM Aleg.RO: Poli Timisoara va plati sa joace acasa

azi Poli Timisoara va plati sa joace acasa      Consilierii judeteni au aprobat începerea procedurilor de închiriere a stadionului "Dan Paltinisanu" contra sumei de 100 .000 de euro pe an, de îndata ce gruparea Poli Timisoara se va transforma în societate comerciala. Conform unei decizii a Consiliului Judetean Timis din 2005, s-a aprobat darea în folosinta gratuita pâna în 2008 a Stadionului "Dan Paltinisanu" Timisoara catre Clubul Sportiv "Fotbal Club Universitar Politehnica Timisoara". "In adoptarea hotarârii s-a avut în vedere statutul clubului, de asociatie fara scop lucrativ, persoana juridica non profit. Recent, CJ Timis a fost informat ca s-a autorizat constituirea Societatii Comerciale FCU Politehnica Timisoara & Invest S.A., care are ca actionar principal Balkan Petroleum LTD cu sediul la Londra. Intrucât, începând cu campionatul 2006/ 2007, echipa va participa la competitiile interne si internationale sub egida unei societati comerciale, nu se mai justifica darea în folosinta gratuita a stadionului.

· Azi
Azi

Azi: Cea mai citită știre din sursa Azi:

Poli Timisoara va plati sa joace acasa | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.61959409713745 seconds.