Miercuri, 01 Martie 2006 - 07:44 AM Aleg.RO: Basescu arunca in dezbatere publica legile privind siguranta nationala

Publicat de: Redactia Curentul

curentul

Presedintele Traian Basescu i-a asigurat, luni, pe reprezentantii ONG-urilor ca nici macar nu concepe ca pachetul de sase legi privind securitatea nationala sa nu fie pus la dispozitia societatii civile, pentru a intra in dezbatere publica, dupa ce parlamentarii din comisiile de specialitate vor studia proiectele de lege .

Conform unui comunicat al administratiei prezidentiale, seful statului a apreciat, la sfarsitul ceremoniei de decernare a premiilor "Cele mai bune rapoarte anuale de activitate a ONG-urilor din Romania", ca "astazi foarte multi oameni politici si institutii ale statului inteleg ca o cooperare cu societatea civila este <indispensabila>".

(517 )

Curentul

· Alte știri de la Redactia Curentul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Curentul:

Basescu arunca in dezbatere publica legile privind siguranta nationala | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii